Hakkımızda

1953’ten ................. günümüze,

1953 yılında İzmir’de 3 ortaklı bir atölye bünyesinde kurulan, küçük ama sanata öncülük yapmış olan kişiler (Cemal Kuru, Fehmi Genç ve Celalettin Genç) tarafından 1960 yılına kadar faaliyet göstermişlerdir.

1960 yılından itibaren Ankara’ya taşınmış ve faliyetlerini kısa bir süre, Ahşap işlerini yoğunlukta olan, Sanayii Bölgesi olarak belirlenen Akköprüde bulunmuşlardır.

Ahşap Sektörü olarak belirlenen siteler yapılaşması başlamış ve Genç-san Ahşap Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Siteler kopça sokak No 64 nolu adreste faaliyetlerine başlamış ve halen Kopça Sokakta firmanın çalışmaları devam etmiştir.

Gençsan Ahşap Sanayii ve Tic. Ltd Şti Şirket sahibi ve müdürü olan Kemal Genç tarafından devam ettirilmiş ve daha sonra 3. Kuşak çocukları tarafından1997 yılından itibaren şirketleşmiş ve teknolojiye adımını atmışlardır.

Genç-san, 2000 yılından itibaren (mobilya, Kapı, Boyahane, Merdiven) işlerini Çamlıtepe Caddesi 118 nolu binada devam etmekte olup, doğrama bölümünü ise Kopça Sokakta devam ettirmektedir.

Genç-san, yarımasırı aşkın süredir tasarım, estetik, üretim ve kalite anlayışını, ahşap sektörüne de taşımak amacıyla, günümüz teknolojisinin en son olanaklarını kullanarak, ahşabın doğallığını ve sıcaklığını, estetik değerlerlerle harmanlayarak, kalite ve dayanıklılıktan ödün vermeyen ürünler hedeflemektedir.

 

Vizyon & Misyon

Hizmet ettiğimiz bu sektörde, insanlar için en güvenilir ve sağlıklı, ergonomi ve ekonomi ile ortak bir noktada birleştirerek, değişimlere ayak uyduran, kalıcı olmayı ve sürekli büyümeyi hedefleyen, şirketimiz bu anlayışa uygun çalışmaktadır. Yaptığımız projelerdeki çalışmalarımızdaki amacımız insan hayatını kolaylaştıran, huzur dolu yaşam mekanları üretmektir.

 

Belgelerimiz